Klimatyzacja

Gorąco czy zimno, mamy Cię pod ochroną

System klimatyzacji składa się najczęściej z
Jednostki zewnętrznej
Zewnętrzna część klimatyzatora jest najczęściej nazywana „jednostką skraplacza”. Podczas gdy wewnętrzna część klimatyzatora jest odpowiedzialna za pochłanianie ciepła z powietrza w domu, zadaniem jednostki zewnętrznej jest uwolnienie tego ciepła do powietrza na zewnątrz.
Jednostki wewnętrznej
Obecne panele wewnętrzne to bardzo nowoczesne formy z eleganckim designem. Bardzo często zawierają ozdobne elementy, które stanowią doskonałe dopełnienie niemal każdego wnętrza.
Klimakonwektora
Urządzenie służące do utrzymywania zadanej temperatury w pomieszczeniu. Potoczna nazwa to fan-coil.
Kasety sufitowej
Najczęściej montowany jest w przestrzeni podwieszonego sufitu w salach konferencyjnych, biurach, hotelach czy restauracjach. Kompaktowa i zwarta konstrukcja.
https://www.lodzkiecentrumoze.pl/wp-content/uploads/2021/04/klimatyzacja-1.jpg

Kilka słów o klimatyzacjach

Klimatyzator to bardzo wydajne pod względem energetycznym urządzenie pozwalające uzyskać́ z 1 kW energii nawet 7 kW energii ciepła/chłodu. Dzięki temu coraz częściej staje się̨ wyposażeniem standardowym naszych domów i mieszkań, oferując nam komfort latem i oszczędności w okresie jesienno-wiosennym, kiedy nie chcemy używać́ podstawowego źródła ogrzewania.

Z uwagi na swoją wysoką sprawność́ oraz bezawaryjność́ klimatyzatory są̨ stosowane od ponad 100 lat. Na świecie jest wiele urządzeń, które pracują̨ nieprzerwanie ponad 25 lat. Ta niezawodność́ i sprawność́ klimatyzatorów zachęciły inżynierów do tego, aby urządzenia te modyfikować́, zastępując część́ wewnętrzną zwaną Splitem, w którym mieści się̨ wymiennik powietrza – wymiennikiem cieczowym. Urządzenia takie nazwano pompami ciepła.

Klimatyzatory możemy podzielić wg typu na:

 • VRF gdzie jedna jednostka zewnętrzna obsługuje cały budynek i wiele pomieszczeń
 • Kasetonowe
 • Przypodłogowe
 • MultiSplit
 • Split – najbardziej popularne
https://www.lodzkiecentrumoze.pl/wp-content/uploads/2021/04/klimatyzacja-3.jpg

Oto kilka podstawowych informacji, które wyjaśnią zagadnienie

Jeżeli nie znajdziesz tu odpowiedzi na swoje pytanie, zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami
1
Jak działa klimatyzator?

Mówiąc najprościej, klimatyzator zarówno w domu, jak i w firmie to system centralnego ogrzewania i chłodzenia, który dostarcza chłodne powietrze przez kanały z blachy, zapewniając w procesie, który wyciąga ciepłe powietrze do środka, usuwając jego ciepło, które jest zastępowane przez chłodniejsze powietrze.

2
Jaki typ klimatyzatora jest najlepszy?

Centralna klimatyzacja to najbardziej efektywny sposób na utrzymanie chłodu w całym domu. Możesz spodziewać się niższych rachunków za energię, lepszego komfortu w pomieszczeniach, niższych temperatur i niższej wilgotności. Dzięki umieszczeniu wszystkich elementów klimatyzacji na zewnątrz możesz zachować chłód dzięki praktycznie niewidocznemu, cichemu systemowi.

3
Jakie są podstawowe problemy z klimatyzatorem?

Oto typowe problemy z klimatyzatorami:

 • wyciek wody (w domu)
 • wyciek wody (poza domem)
 • wyciek czynnika chłodniczego AC
 • brudny filtr powietrza
 • zamarznięta wężownica parownika
 • awaria sterowania elektrycznego
 • awaria wentylatora AC
4
Jakiej nowej technologii potrzebuję?

Oprócz większej wydajności wiele nowych klimatyzatorów wyposażono w technologię, która zapewnia większy komfort w domu lub pomaga zaoszczędzić pieniądze. Szukaj funkcji, takich jak silniki o zmiennej prędkości, które zazwyczaj działają przez całą dobę z niską prędkością i wrzucają wyższy bieg tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Inne systemy są zaprojektowane tak, aby zapewnić idealnie cichą pracę lub są zaprojektowane do bezproblemowej integracji z piecami, termostatami i innymi urządzeniami HVAC.

5
Jaki jest harmonogram instalacji?

Jeśli planujesz zakup klimatyzatora w celu wymiany uszkodzonego lub zepsutego urządzenia, prawdopodobnie chcesz jak najszybciej zainstalować nowy system. Jest to szczególnie ważne, jeśli jest to szczyt lata, a temperatury gwałtownie rosną.

W wielu przypadkach instalacja klimatyzatora nie jest szybkim procesem. Dzięki komponentom elektrycznym, hydraulicznym i kanałowym do koordynacji, nie wspominając o rozbudowanej kalibracji i testowaniu, proces instalacji może z łatwością zająć więcej niż jeden dzień. Jeśli system jest znacznie większy lub wymaga znacznych aktualizacji kanałów, proces może zająć kilka dni. Współpracując z nami, możesz mieć pewność, że wyjaśnimy Ci proces instalacji i przedstawimy wiarygodny harmonogram dla Twojego nowego klimatyzatora.

https://www.lodzkiecentrumoze.pl/wp-content/uploads/2021/04/klimatyzacja-4.jpg

Zalety

Klimatyzacja zmniejsza możliwość ataków astmy, ryzyka udaru cieplnego a dom staje się bardziej bezpieczny.

Większość ludzi używa klimatyzatorów, aby czuć się bardziej komfortowo w swoich domach lub biurach podczas upalnej i wilgotnej letniej pogody. W ekstremalnych warunkach klimatyzatory mogą chronić osoby starsze i inne wrażliwe osoby przed problemami zdrowotnymi spowodowanymi upałem. Klimatyzatory są używane w wielu obiektach komercyjnych nie tylko w celu zwiększenia komfortu, ale także w celu zmniejszenia obciążenia cieplnego delikatnych maszyn, takich jak komputery, oraz ograniczenia psucia się żywności w sklepach spożywczych i restauracjach.

Fajne miejsce do ćwiczeń, poprawa wydajności pracy, lepszy sen, zapobieganie przegrzaniu elektroniki, zmniejszenie ryzyka odwodnienia, mniej owadów i pasożytów, mniej hałasu to jedne z nielicznych zalet posiadania klimatyzacji.

Serwis i konserwacja

Serwis klimatyzacji, to gwarancja jej pracy przez wiele lat.

Zadbany klimatyzator może nam służyć nawet przez 20 lat. Aby tak się stało powinien być regularnie konserwowany. Nowoczesne jednostki mają dziś systemy osuszania przed wyłączeniem, a nawet potrafią się czyścić ultradźwiękami.  Nie zmienia to faktu, że filtry należy okresowo czyścić i co jakiś czas wymieniać, tylko wówczas klimatyzator pomoże przy dolegliwościach górnych dróg oddechowych i będzie dla nas działał tak abyśmy czuli się komfortowo.

Należy pamiętać o regularnym:

https://www.lodzkiecentrumoze.pl/wp-content/uploads/2021/04/klimatyzacja-2.jpg

Nasze certyfikaty

Jesteśmy autoryzowanym instalatorem.

Certyfikat PANASONIC

Autoryzowany Instalator

Certyfikat PANASONIC

Autoryzacja w zakresie doboru, sprzedaży, instalacji oraz serwisu.

Certyfikat AUX

Autoryzowany Instalator

Certyfikat FUJI ELECTRIC

Autoryzacyjny punk serwisowy

Certyfikat HAIER

Autoryzacyjny punk serwisowy

Certyfikat LG

Autoryzowany Instalator

Certyfikat UDT

Uprawnienia F-gazy

© 2021 Copyright - mIT group - kompleksowa obsługa informatyczna. All Rights Reserved.