To tanie, ekologiczne i niezawodne źródło ciepła, z którego może korzystać każdy.
Dzięki nowoczesnej technologii pompy ciepła pracują w bardzo szerokim zakresie temperatur zewnętrznych i osiągają wysokie temperatury w systemie grzewczym lub w zastosowaniach ciepłej wody użytkowej.
Brak szkodliwych emisji, bezpieczeństwo i bezobsługowa praca sprawiają, że pompy są idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto buduje dom, ale także zastępuje lub modernizuje istniejące źródło ciepła. Pompy ciepła znajdują zastosowanie w budynkach komercyjnych, jedno i wielorodzinnych.
Pompy są tańsze w eksploatacji niż kotły olejowe i gazowe. System zmniejsza emisję dwutlenku węgla i ma wydajny współczynnik konwersji energii na ciepło. Mniej konserwacji niż w przypadku systemów ogrzewania spalinowego.
Rodzaje Pomp Ciepła
Dobra pompa ciepła to pompa dobrze dopasowana.
Pompy ciepła dzielimy na gruntowe i powietrzne. Te ostatnie zyskują w ostatnich latach coraz więcej zwolenników. Wynika to z tego, że pompy powietrze – powietrze mają dziś sprawność zbliżoną do pomp gruntowych a ich instalacja jest prostsza i przez to znacznie tańsza.
Pompy ciepła są znacznie bezpieczniejsze niż systemy oparte na spalaniu. Są tańsze w eksploatacji niż kotły olejowe i gazowe. System zmniejsza emisję dwutlenku węgla i ma wydajny współczynnik konwersji energii na ciepło. Mniej konserwacji niż w przypadku systemów ogrzewania spalinowego.
Ich serwis sprowadza się do okresowej kontroli i konserwacji, co jest związane z gwarancją producenta. Koszt takiego przeglądu waha się w przedziale 400 – 600 zł. Podczas serwisu autoryzowany, akredytowany serwisant, dokonuje kontroli stanu wymienników pompy, obiegu chłodniczego oraz poprawności nastawów auyomatyki. Wykonane prace powinny znaleźć swoje odzwierciedlenie w dokumencie pokontrolnym.