Pompy ciepła

Ciepło z głębi ziemi i powietrza

Oto podstawowy zestaw urządzeń wchodzący w skład pompy ciepła
Pompa ciepła
To urządzenie, które wykorzystuje energię z ziemi, powietrza lub wody, dzięki czemu pozwala zmniejszyć koszty ogrzewania.
Ogrzewanie podłogowe
Obecnie w przypadku ponad 90 proc. budynków, w których montowana jest pompa ciepła, stosowane jest również ogrzewanie podłogowe zapewniające najbardziej bliski idealnemu rozkład temperatur we wnętrzu pomieszczeń.
Grzanie i chłodzenie
Urządzenie pompy ciepła kojarzy się z ogrzewaniem lub podgrzewaniem ciepłej wody użytkowej. Jednak warto wiedzieć, że pompa ciepła może również wspomagać chłodzenie domu, co jest bardzo pomocne szczególnie podczas letnich upałów.
Klimakonwektory
Instalacja klimakonwektorowa współpracująca z pompą ciepła pozwoli na najwydajniejsze wykorzystanie trybów chłodzenia i grzania.
https://www.lodzkiecentrumoze.pl/wp-content/uploads/2020/09/pompa-ciepla-2cz.jpg

Kilka słów o pompach

Pompa ciepła wykorzystuje darmową energię powietrza do ogrzewania lub chłodzenia budynku lub do wytwarzania ciepłej wody użytkowej.

To tanie, ekologiczne i niezawodne źródło ciepła, z którego może korzystać każdy.

Dzięki nowoczesnej technologii pompy ciepła pracują w bardzo szerokim zakresie temperatur zewnętrznych i osiągają wysokie temperatury w systemie grzewczym lub w zastosowaniach ciepłej wody użytkowej.

Brak szkodliwych emisji, bezpieczeństwo i bezobsługowa praca sprawiają, że pompy są idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto buduje dom, ale także zastępuje lub modernizuje istniejące źródło ciepła. Pompy ciepła znajdują zastosowanie w budynkach komercyjnych, jedno i wielorodzinnych.

Pompy

Pompy ciepła są znacznie bezpieczniejsze niż systemy oparte na spalaniu.

Pompy są tańsze w eksploatacji niż kotły olejowe i gazowe. System zmniejsza emisję dwutlenku węgla i ma wydajny współczynnik konwersji energii na ciepło. Mniej konserwacji niż w przypadku systemów ogrzewania spalinowego.

Rodzaje Pomp Ciepła
Dobra pompa ciepła to pompa dobrze dopasowana.

Pompy ciepła dzielimy na gruntowe i powietrzne. Te ostatnie zyskują w ostatnich latach coraz więcej zwolenników. Wynika to z tego, że pompy powietrze – powietrze mają dziś sprawność zbliżoną do pomp gruntowych a ich instalacja jest prostsza i przez to znacznie tańsza.

https://www.lodzkiecentrumoze.pl/wp-content/uploads/2020/09/pompa-ciepla-1cz.jpg

Oto kilka podstawowych informacji, które wyjaśnią zagadnienie

Jeżeli nie znajdziesz tu odpowiedzi na swoje pytanie, zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami
1
Co to jest pompa ciepła i jak działa?

Pompa ciepła to wszechstronny, wydajny system chłodzenia i ogrzewania. Dzięki zaworowi rozdzielającemu pompa ciepła może zmieniać przepływ czynnika chłodniczego i ogrzewać lub chłodzić dom. Powietrze jest wdmuchiwane przez wężownicę parownika, przenosząc energię cieplną z powietrza do czynnika chłodniczego.

2
Czy naprawdę oszczędzasz pieniądze dzięki pompie ciepła?

W zależności od istniejącego systemu grzewczego, możesz mieć niższy rachunek za ogrzewanie, przełączając się na pompę ciepła lub dodając ją. Pompy ciepła są około trzy razy bardziej wydajne niż elektryczne ogrzewanie oporowe, co oznacza, że ​​możesz zmniejszyć zużycie ciepła o dwie trzecie.

3
Jak działa pompa ciepła zimą?

Zimą pompy ciepła działają odwrotnie niż klimatyzator. Czynnik chłodniczy pochłania ciepło z powietrza zewnętrznego i wykorzystuje je do ogrzania domu. W rzeczywistości większość pomp ciepła może efektywnie pochłaniać ciepło z powietrza na zewnątrz do temperatury nawet 20 stopni lub niższej!

4
Dlaczego pompy ciepła są tak drogie?

Dokładna cena zależy od takich czynników, jak wielkość domu i ocena pompy ciepła. Droższe jednostki mają zwykle wyższe wskaźniki energetyczne. Pompy geotermalne, czasami nazywane pompami ziemia-powietrze, są droższe, ponieważ są instalowane w ziemi.

5
Czy pompy ciepła są głośne?

Odpowiedź na to pytanie brzmi: nie. Normalny poziom hałasu emitowany przez większość pomp ciepła wynosi od 40 do 50 decybeli. To mniej niż działająca zmywarka lub lekkie opady deszczu. Dlatego tak ważne jest zbadanie głośnych dźwięków, jeśli są to dźwięki, do których nie jesteś przyzwyczajony.

https://www.lodzkiecentrumoze.pl/wp-content/uploads/2020/09/pompa-ciepla-3cz.jpg

Zalety

Bezpieczeństwo, tańsza eksploatacja, zmniejszona emisja dwutlenku węgla

Pompy ciepła są znacznie bezpieczniejsze niż systemy oparte na spalaniu. Są tańsze w eksploatacji niż kotły olejowe i gazowe. System zmniejsza emisję dwutlenku węgla i ma wydajny współczynnik konwersji energii na ciepło. Mniej konserwacji niż w przypadku systemów ogrzewania spalinowego.

Serwis i konserwacja

Pompy ciepła to urządzenia w zasadzie bezobsługowe.

Ich serwis sprowadza się do okresowej kontroli i konserwacji, co jest związane z gwarancją producenta. Koszt takiego przeglądu waha się w przedziale 400 – 600 zł. Podczas serwisu autoryzowany, akredytowany serwisant, dokonuje kontroli stanu wymienników pompy, obiegu chłodniczego oraz poprawności nastawów auyomatyki. Wykonane prace powinny znaleźć swoje odzwierciedlenie w dokumencie pokontrolnym.

https://www.lodzkiecentrumoze.pl/wp-content/uploads/2020/09/pompa-ciepla-4cz.jpg

Nasze certyfikaty

Jesteśmy autoryzowanym instalatorem

Certyfikat ROTENSO

Akredytacja AH1: dobór, montaż,
uruchomienie oraz diagnostyka AZW

Certyfikat ROTENSO

Montaż oraz serwis urządzeń

Certyfikat ROTENSO

Szkolenie montażu pomp ciepła Rotenso oraz zakresu prac Autoryzowanego Instalatora oraz Autoryzowanego serwisu

Certyfikat

Certyfikat

Certyfikat

© 2021 Copyright - mIT group - kompleksowa obsługa informatyczna. All Rights Reserved.