Fotowoltaika

Energia słoneczna: czysta energia dla czystego świata

Wsparcie na każdym etapie inwestycji
CZAS MONTAŻU
Zależy od ilości paneli i warunków pogodowych. W domach jednorodzinnych wynosi od 3 do 4 dni.
INSTALACJA
Montaż jest możliwy zarówno na dachach pochyłych jak i skośnych oraz na gruncie. Dach musi jedynie spełnić wymaganie wytrzymałościowe. Jeżeli chodzi o rodzaj, to jedyny wyjątek stanowi pokrycie dachu z eternitu, ponieważ pokrycia eternitowe zgodnie z ustawą, będą musiały być zdemontowane do 31.12.2032 r.
SERWIS GWARANCYJNY, PRZEGLĄDY
Na nasze instalacje dajemy do 10 lat gwarancji. Warunkiem utrzymania gwarancji przez ten okres są regularne przeglądy.
https://www.lodzkiecentrumoze.pl/wp-content/uploads/2021/04/panele-2.jpg

Kilka słów o panelach

Panele słoneczne to urządzenia, które służą do pochłaniania promieni słonecznych i przekształcania ich w energię elektryczną.

Ostatnie lata spopularyzowały dostęp do technologii pozwalającej pozyskiwać nam prąd ze słońca. Producenci prześcigają się w wymyślaniu nowych sposobów pozwalających na większą sprawność systemów. Wprowadzono ogniwa Half CUT, PERC, Bifacjalne. Coraz częściej stosuje się  optymalizację mocy przez zastosowanie mikro falowników do każdego modułu. Śmiało można stwierdzić, że dziś fotowoltaika to sprawdzona i ponadczasowa technologia.

Falowniki, Inwertery

Sercem każdej mikro elektrowni jest falownik

Energia słoneczna, którą pozyskują panele fotowoltaiczne to prąd stały. Rolą falownika jest zamiana prądu stałego na prąd zmienny zgodny z siecią energetyczną danego kraju. Inwertery dzielimy na:

  • Łańcuchowe obsługujące jeden lub więcej stringów łańcuchów paneli PVC – najpopularniejsze na świecie,
  • Hybrydowe w tym wyspowe – służące do współpracy z akumulatorami i często pozwalające na samodzielna pracę układa tzw off-grid,
  • Mikroinwertery – bardzo małe inwertery podłączane bezpośrednio do paneli.

Wybór falownika jest bardzo ważny gdyż odpowiada w dużej mierze za bezpieczeństwo naszej instalacji oraz jej wydajność. Najlepsze urządzenia posiadają dziś 10 letnią i dłuższą gwarancję producenta. Ich system monitorowania pozwala na obserwację klientowi jak i oddalonemu od instalacji pracownikowi serwisu, a każdy ewentualny błąd jest rejestrowany w bazie dostawcy.

https://www.lodzkiecentrumoze.pl/wp-content/uploads/2021/04/panele-3.jpg

Oto kilka podstawowych informacji, które wyjaśnią zagadnienie

Jeżeli nie znajdziesz tu odpowiedzi na swoje pytanie, zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami
1
Ile paneli słonecznych potrzebuję do zasilania mojego domu?

Typowy właściciel domu będzie potrzebował 14 – 28 paneli słonecznych, aby pokryć 100% zużycia energii elektrycznej, w zależności od czynników, takich jak położenie geograficzne, panele, które zdecydujesz się zainstalować i nawyki dotyczące zużycia energii.

2
Czy panele słoneczne faktycznie działają?

Panele słoneczne działają, pozwalając fotonom uwolnionym przez słońce wybijać elektrony wolne od atomów, a tym samym generować przepływ energii elektrycznej. Panele słoneczne składają się z wielu połączonych ze sobą mniejszych ogniw fotowoltaicznych. Im więcej paneli rozmieszczasz, tym więcej energii generujesz.

3
Czy panele słoneczne działają zimą?

Tak, panele słoneczne działają zimą, ale z oczywistych powodów ich wydajność jest niższa niż w środku lata – dni są krótsze, a śnieg może chwilowo zmniejszyć lub zablokować produkcję. Panele słoneczne są w rzeczywistości bardziej wydajne w niższych temperaturach!

4
Czy możemy zasilać prądem przemiennym energią słoneczną?

System słoneczny poza siecią składa się z paneli słonecznych, falowników oraz baterii. … Po prostu upewnij się, że zainstalujesz falowniki o wysokiej kVA do obsługi dużych obciążeń. Ponadto zainstaluj więcej kW paneli słonecznych, jeśli zużycie prądu przemiennego jest wysokie. AC mogą działać w obu tych systemach.

5
Co dzieje się z panelami słonecznymi po 25 latach?

Prawie wszystkie panele słoneczne na świecie zostały zainstalowane po 2009 roku i mają gwarancję, że będą wytwarzać co najmniej 80% swojej znamionowej mocy wyjściowej po 25 latach. Większość paneli dostępnych na rynku poradzi sobie lepiej, produkując około 85% swojej mocy znamionowej po 30 lub 35 latach.

https://www.lodzkiecentrumoze.pl/wp-content/uploads/2021/04/panele-4.jpg

Zalety

Energia słoneczna jest wolna od zanieczyszczeń i nie powoduje emisji gazów cieplarnianych po instalacji.

Zmniejszona zależność od zagranicznej ropy i paliw kopalnych.

Odnawialna czysta energia, która jest dostępna każdego dnia w roku, nawet w pochmurne dni, wytwarza pewną ilość energii.

Zwrot z inwestycji w przeciwieństwie do płacenia rachunków za media.

Serwis

Fotowoltaika jest w zasadzie bezobsługowa

Instalacja fotowoltaiczna jest praktycznie bezobsługowa jednak jak każda instalacja elektryczna wymaga okresowych przeglądów. Z uwagi na wysokie moce jakie generuje mikro elektrownia warto raz w roku zrobić jej przegląd i sprawdzić jakość połączeń rezystancję uziemienia i izolacji oraz stan zabezpieczeń w rozdzielniach. Coroczny przegląd daje naszym klientom gwarancję niezawodności oraz możliwość wydłużenia gwarancji na montaż do 10 lat.

https://www.lodzkiecentrumoze.pl/wp-content/uploads/2021/04/panele-1.jpg

Nasze certyfikaty

Jesteśmy autoryzowanym instalatorem

Certyfikat CORAB

Podstawy Solaredge

Certyfikat CORAB

Montaż systemów fotowoltaicznych

Certyfikat KGI FOXKRAK

Systemy fotowoltaiczne
Akredytacja UDT

© 2021 Copyright - mIT group - kompleksowa obsługa informatyczna. All Rights Reserved.